ACHÁT MACHOVÝ

moss agate

MATERIÁL: prírodný polodrahokam

VEĽKOSŤ: 8 mm

ÚČINKY

Achát je kameňom nových začiatkov. Umožňuje nám vidieť krásu vo všetkom, na čo sa pozeráme. Energia kameňa zvyšuje sebavedomie a rozvíja silu a schopnosť vychádzať s ostatnými. Dodáva nám inšpiráciu v období stagnácie a podporuje komunikáciu a seba vyjadrovanie.

Machový achát využíva energiu „zelene“, je to mocný kanál životnej sily Zeme. Podporuje duchovný rast a životné ciele.

Upokojuje a harmonizuje emócie, uvoľňuje strach a stres, ako posilňovač tela. Jeho stabilná energia je prospešná pre tých, ktorí sa cítia nestabilný a neuzemnený. Podporuje dôveru a nádej.

Je prospešný ako čistiaci kameň osobných energetických systémov a pri znižovaní citlivosti na počasie.

Energia kameňa posilňuje imunitný systéme, pôsobí pri prechladnutí a chrípke, zmierňuje horúčky.

STAROSTLIVOSŤ

Drahé kamene absorbujú negatívnu energiu od vás, ale aj z okolitého prostredia. Preto je dôležité pravidelné čistenie. Viac o tom ako sa o drahé kamene starať, nájdete tu: Čistenie drahých kameňov.

Ak budete machový Achát pravidelne čistiť a nabíjať, bude vyžarovať jasnú a krásnu energiu. Čistenie pod tečúcou vodou je najjednoduchší spôsob. Môžete použiť aj esenciálne oleje Levanduľu a Šalviu. Tento Achát miluje okolitú prírodu, môžete ho umiestniť v blízkosti zelených rastlín, od ktorých získava energiu.

NOSENIE

Jeho účinky sa zvyšujú, ak ho budete nosiť v blízkosti svojej aury čo najdlhšie, aj po celý deň.

KOMBINOVANIE S INÝMI KAMEŇMI

Energia Achátu sa zosilní, ak ho skombinujeme s kameňmi Čierny Ónyx, Nefrit, Červený Jaspis, Aventurín, Rodochrosit, Tigrie oko. V kombinácii s Ametystom sa zosilňujú vibrácie pokoja. Ochranná energia kameňa sa doplní s Čiernym Obsidiánom a Turmalínom. Citrín dodáva sviežu a slnečnú energiu.

KAMEŇ ZVEROKRUHU

Panna, Blíženci

ENERGETICKÉ MIESTA NA TELE

Achát machový ovplyvňuje srdcovú čakru.

Minerálna surovina

Achát je odroda pruhovaného chalcedónu, ktorý patrí do odrody kremeňa. Achát vzniká, keď sa v sopečnej láve tvoria bubliny plynu. Tieto bubliny ochladzovaním tvrdnú a vytvárajú uzliny v hornine, ktoré sa ukladajú do vrstiev a dávajú achátu najrozmanitejšie farby. Môže byť biely, modrý, červený, zelený, hnedý, priehľadný, neprehľadný, lesklý alebo matný.

Achát je extrémne tvrdý polodrahokam, ktorá vyžaduje rezanie kameňa diamantovými pílami. Je vyleštený, aby sa odstránili všetky nedokonalosti a potom zafarbený, aby sa zvýraznili prekrásne prírodné pruhy vo vnútri.

Machový Achát je forma chalcedónu obsahujúca minerály zelenej farby (oxidy železa, chrómu a mangánu), tvoriace vlákna a vzory v tvare machu. Môže ísť o číry, alebo mliečny kameň. Je to atypická odroda Achátu, pretože nemá typické achátové pruhy a vrstvy.