AMAZONIT 

amazonit farebný n

MATERIÁL: prírodný polodrahokam

VEĽKOSŤ: 8 mm

ÚČINKY:

Amazonit je silný komunikačný kameň, jeho energia napomáha v situáciách, kedy potrebujete dosiahnuť vyvážený rozhľad, sebadôveru a zároveň empatiu, na vypovedanie pravdivých slov, kedy vás môžu ovplyvniť emócie. Vibrácie vám pomôžu zostať v pokoji a bez emócií. Energia Amazonitu vám pomôže harmonicky a pravdivo komunikovať a osvetliť vaše myšlienky a pocity.

Môže byť nápomocný pri rôznych rokovaniach, pracovných poradách, ktoré môžu prebiehať aj bez emócií.

Je považovaný za ochranný amulet pred elektormagnetickými vlnami z mobilných telefónov alebo mikrovlniek. Nosením Amazonitu v blízkosti telefónov a obrazoviek, znížite ich negatívne pôsobenie.

STAROSTLIVOSŤ

Drahé kamene absorbujú negatívnu energiu od vás, ale aj z okolitého prostredia. Preto je dôležité pravidelné čistenie. Viac o tom ako sa o drahé kamene starať, nájdete tu: Čistenie drahých kameňov.

Nechajte kameň chvíľu ležať pod vlažnou tečúcou vodou a potom ho jemne osušte, aby ste ho očistili. Ak chcete dobiť energiu kameňa, vystavte ho účinkom slnečných lúčov, ale nie na dlho, prílišné slnko a zmena tepla, môžu mať vplyv na jeho lesk

NOSENIE

Jeho účinky sa zvyšujú, ak ho budete nosiť v blízkosti svojej aury čo najdlhšie, aj po celý deň, aby ste mali z kameňa čo najväčší úžitok.

KOMBINOVANIE S INÝMI KAMEŇMI

V kombinácií s Aventurínom vám dodá sebavedomie, hojnosť a bohatstvo. V kombinácii s Tigrím okom sa zlepšuje mentálne zameranie a schopnosť robiť správne rozhodnutia, týka sa to hlavne vzťahov. Lapis Lazuli zlepšuje komunikáciu a aktívne počúvanie, čím sa vyhnete mnohým nedorozumeniam.

KAMEŇ ZVEROKRUHU

Baran, Lev

ENERGETICKÉ MIESTA NA TELE

Amazonit ovplyvňuje krčnú a srdcovú čakru

Minerálna surovina

Amazonit je odroda draselného živca, nazývaný mikroklín, ktorý sa vytvára v krátkych hranolovitých kryštáloch. jeho farby sa pohybujú od jasnej zelenej po bledšie odtiene tyrkysovej, miestami s bielymi, žltými alebo sivými časťami. môže byť priesvitný až neprihľadný. Má sklenený lesk a po leštení pripomína mramor s jemnými prasklinami a perleťovým farebným odleskom. Jeho modrozelenú farbu spôsobujú zlúčeniny malého množstva olova a vody.

Je to mäkký kameň a ľahko sa zlomí, preto s ním treba narábať opatrne.