AMETYST LESKLÝ

MATERIÁL: prírodný polodrahokam

VEĽKOSŤ: 8 mm

ÚČINKY:

Je to kameň so silnou energiou a podporuje duchovný rast a múdrosť. Má upokojujúce účinky na myseľ, čím energia môže voľne prúdiť a telo a myseľ sú odolnejšie voči zvládaniu stresu, výkyvov nálad, hnevu a úzkosti. Zmierňuje smútok a odbúrava negativitu.

Ametyst je meditačný a upokojujúci kameň. Upokojuje a stimuluje myseľ, čím sa zlepšuje sústredenie, pamäť a motivácia dosiahnuť svoje ciele.

Posilňuje imunitný systém, zmierňuje fyzické, psychologické a emočné bolesti. Napomáha prekonávať zložité situácie tým, že nám umožňuje pochopiť, s čím máme do činenia.

Podporuje pokojný spánok a snívanie.

STAROSTLIVOSŤ

Drahé kamene absorbujú negatívnu energiu od vás, ale aj z okolitého prostredia. Preto je dôležité pravidelné čistenie. Viac o tom ako sa o drahé kamene starať, nájdete tu: Čistenie drahých kameňov.

Čistenie Ametystu môžete urobiť pod tečúcou teplou vodou. Nevystavujte ho priamemu slnečnému svetlu, farby by mohla vyblednúť. Vitalitu a energiu kameňa môžete zvýšiť, ak ho vystavíte mesačnému svitu na niekoľko hodín.

NOSENIE

Jeho účinky sa zvyšujú, ak ho budete nosiť po celý deň. 

KOMBINOVANIE S INÝMI KAMEŇMI

Energia Ametystu sa zosilní, ak ho skombinujeme s kameňmi rovnakej fialovej farby, alebo s kameňmi Jaspis, Mesačný kameň, Topás a Akvamarín.

KAMEŇ ZVEROKRUHU

Vodnár, Baran, Strelec, Ryby

ENERGETICKÉ MIESTA NA TELE

Ametyst ovplyvňuje korunnú čakru a čakru tretieho oka.

Minerálna surovina

Ametyst je fialová odroda kremeňa. Fialová farba vzniká vďaka prírodnému ožiareniu kameňa ultrafialovými lúčmi, nečistotám železa a iných stopových prvkov, ktoré sa v hornine nachádzajú.

Vyskytuje sa v odtieňoch svetlej levanduľovej alebo svetlo fialovej farbe až po sýtu fialovú.

Ametyst je tvrdý kameň, preto je aj vhodný do šperkov.