Aromatický šperk

Aromatické šperky

Aromatické šperky  alebo aroma šperky sú moderné šperky, do ktorých si vložíte vašu obľúbenú terapeutická vôňu esenciálnych olejov alebo parfém. Praktická a jednoduchá aromaterapia, ktorú si môžete užívať podľa potreby po celý deň.

Aromatické šperky

Aromatické šperky  alebo aroma šperky sú moderné šperky, do ktorých si vložíte vašu obľúbenú terapeutická vôňu esenciálnych olejov alebo parfém. Praktická a jednoduchá aromaterapia, ktorú si môžete užívať podľa potreby po celý deň.

Aromatické šperky

Aromatické šperky alebo aroma šperky sú moderné šperky, do ktorých si vložíte vašu obľúbenú terapeutická vôňu esenciálnych olejov alebo parfém. Praktická a jednoduchá aromaterapia, ktorú si môžete užívať podľa potreby po celý deň.

Strieborné šperky

Moje najobľúbenejšie veci v šatníku, sú moje šperky.

KATE REARDON

Materiál

Striebro je ušľachtilý kov, ktorý je svojím vzhľadom predurčený k výrobe šperkov. Čisté striebro je pomerne mäkké a náchylné na zmenu farby, keď je v styku s ľudských potom a vzduchom. Z tohto dôvodu sa striebro mieša s inými kovmi, najčastejšie s meďou, aby sa zamedzilo rýchlemu tmavnutiu striebra.

Naše strieborné šperky sú vyrobené zo sterlingového striebra označovaného 925/1000, čo znamená, že obsahujú 92,5 % striebra a zvyšok 7,5 % je kov medi.

Povrchová úprava

Pre zlepšenie stálosti farby sa šperky upravujú vrstvou ródia alebo pozlátením. Pri každom striebornom šperku je uvedené, ako je upravená povrchová vrstva.

Takéto šperky sú vhodnejšie aj pre alergikov, u ktorých sa prejavuje vyššia citlivosť na striebro.

Alergie

Výroba šperkov podlieha prísnej certifikovanej výrobe a v šperkoch sa nenachádzajú ťažké a kovy ako nikel, olovo a kadmium.

Aromatický prívesok strom života žltý na ruke
Prívesok strom života zelený
Aroma prívesok srdce lásky kvet1

Ako šperky čistiť

Šperky čistite pravidelne, aby si uchovali svoju krásu a lesk.

Nosením sa farba strieborných šperkov časom mení. Šperky stmavnú pôsobením vzduchu a kontaktom s ľudským potom.

Nikdy nenoste šperky do bazéna, sauny alebo pri športovaní, rýchlejšie strácajú lesk. Pripnite si šperky až nakoniec, aby sa pri obliekaní nepoškodili. To isté platí aj pri používaní make-upu alebo laku na vlasy.

Na čistenie strieborných šperkov používajte špeciálne handričky na striebro, ktorými jemne vyčistite povrchovú vrstvu, až kým je čistá a lesklá. Ak nemáte po ruke handričku skúste niektoré z domácich receptov s použitím jedlej sódy a kúska hliníka. Ak je súčasťou šperku nejaký kameň, použite špeciálnu handričku, aby sa kameň nepoškodil.

Ako šperky používať

Otvorte šperk a vložte dovnútra plstený vankúšik.

Na vankúšik kvapnite 2-4 kvapky esenciálneho oleja v závislosti od veľkosti plsteného vankúšika.

Pri menších šperkoch kvapnite menej kvapiek, aby vôňa nebola príliš silná. Ak vám olej kvapne na šperk, utrite ho handričkou, aby sa vám olej nedostal na oblečenie a na pokožku.

Aroma šperk môžete zavrieť a hotovo. Užívajte si vôňu po celý deň podľa potreby.

Ako šperky skladovať

Ak šperk nenosíte, uložte ho do šperkovnice.

Bez prístupu vzduchu a svetla, si dlhšie uchovajú žiarivú a lesklú farbu.

Po každom nosení, pred uložením do šperkovnice, ich pretrite vlhkou handričkou, aby ste zmyli nečistoty, vložte ich do antistatického vrecka alebo inej tkaniny a až potom ich uložte do šperkovnice.