AVANTURÍN

MATERIÁL: prírodný polodrahokam

VEĽKOSŤ: 8 mm

ÚČINKY:

Povesti o Avanturíne hovoria ako o najšťastnejšom kameni na svete, najmä v súvislosti s finančnou situáciou.

Avanturín je kameňom prosperity, podporuje súcit a empatiu, upokojuje hnev a podráždenie. Jeho energia stimuluje vnímanie a kreativitu a zlepšuje schopnosť hľadať viac alteratív a možností pri riešení nejakého problému.

Vibrácie majú upokojujúci účinok, zvyšujú vnútorné šťastie, čo vám môže pomôcť pritiahnuť do svojho života nové vzťahy a priateľstvá. Avanturín súvisí so srdcovou čakrou, čím chráni aj vaše srdce a napomáha vyriešiť vnútorné emocionálne problémy, znovu objavovať samého seba a zvyšovať citlivosť vnímania.

Energia kameňa prospieva nervovému systému a vyrovnáva krvný tlak, zmierňuje kožné vyrážky, alergie a migrény.

Avanturín pochádza z nálezísk, ktoré sa nachádzajú v oblastiach s vysokou prírodnou energiou. Ťaží sa aj vo vlhkej a divokej amazonskej džungli a po stáročia sa nazýval kameňom “Amazoniek”

STAROSTLIVOSŤ

Drahé kamene absorbujú negatívnu energiu od vás, ale aj z okolitého prostredia. Preto je dôležité pravidelné čistenie. Viac o tom ako sa o drahé kamene starať, nájdete tu: Čistenie drahých kameňov.

Avanturín omyte pod čistou teplou vodou s trochou mydla a jemne handričkou osušte. Čistením sa odstránia negatívne energie a toxíny, ktoré kameň načerpal z okolia. Nabiť ho môžete, keď ho uložíte v blízkosti zelených rastlín, miluje ich energiu.

NOSENIE

Jeho účinky sa zvyšujú, ak ho budete nosiť po celý deň. 

KAMEŇ ZVEROKRUHU

Rak, Lev, Baran

KOMBINÁCIA S INÝMI KAMEŇMI

Avanturín dobre spolupracuje s kameňmi Labradorit, Ametyst, Achát, Turmalín . V kombnácii s ružovým kremeňom sa zvyšujú účinky Avanturínu v oblasti vzťahov.

ENERGETICKÉ MIESTA NA TELE

Avanturín ovplyvňuje srdcovú čakru.

Minerálna surovina

Avanturín je odroda kremeňa s trblietavým vzhľadom, ktorý sú od rôznych minerálov, ktoré obsahuje. Patrí do triedy chalcedónov a  množstvo fuchsitov (chrómová sľuda) ovplyvňuje jeho priehľadnosť.

Môže mať rôzne sfarbenie, zelený – obsahuje sľudu, hnedý – obsahuje pyrit, červenohnedý – obsahuje hematit. Môže byť aj do oranžova, žlta alebo modro zelena.

Jeho názov je odvodený z talianskeho slova “a ventura”, čo znamená “náhodou”. Vychádza to náhodného objavu avanturínu alebo “zlatého kameňa – zlatý pieskovec” v 18 storočí, príbeh hovorí o robotníkovi, ktorý nechal omylom niekoľko medených pilín spadnúť do roztaveného kovu. Podľa tohto príbehu, dostal minerál názov, pretože je podobný. Zlatý kameň sa dnes bežne používa ako napodobenina avanturínu.