CITRÍN

Citrín

MATERIÁL: prírodný polodrahokam

VEĽKOSŤ: 8 mm

ÚČINKY:

Energia kameňa napomáha dosiahnutiu hojnosti a prosperity. Vibrácie zvyšujú pozitívne myslenie a pohľad na život, čo sa odráža v jasnejšom myslení, v radosti a šťastí v živote. Je nositeľom slnečnej energie. Stimuluje a prebúdza tvorivosť a predstavivosť.

Podporuje kreativitu, silu, odhodlanie a chuť dosahovať stanovené ciele.

Citrínové kamene napomáhajú lepšej predstavivosti. Ak si najprv prestavujete po čom túžite, budete to môcť neskôr využiť vo svojom živote. Zákon príťažlivosti funguje tak, že ak chcete niečo prilákať, musíte si to najskôr predstaviť. Energia kameňa napomáha tomuto procesu.

Vibrácie majú upokojujúce účinky na úzkosť a stres.

STAROSTLIVOSŤ

Drahé kamene absorbujú negatívnu energiu od vás, ale aj z okolitého prostredia. Preto je dôležité pravidelné čistenie. Viac o tom ako sa o drahé kamene starať, nájdete tu: Čistenie drahých kameňov.

Citrín očistíte namočením do čistej vody s mydlom, môžete pridať aj soľ. Jemne osušiť a nechať vyschnúť.

Nabíjať Citrín môžete vystavením kameňa na denné svetlo, ale je potrebné dať pozor, aby nebol vystavený slnečným lúčom a prílišnému teplu, mohlo by dôjsť k jeho vyblednutiu.

NOSENIE

Jeho účinky sa zvyšujú, ak ho budete nosiť v blízkosti svojej aury čo najdlhšie, aj po celý deň, aby ste mali z kameňa čo najväčší úžitok.

KOMBINOVANIE S INÝMI KAMEŇMI

Energia Citrínu sa zosilní, ak ho skombinujeme s kameňmi Ametyst (posilňuje vzťahovú oblasť), Kryštál, Karneol, Avanturín (maximalizuje energiu životnej sily a dodá telu, duši vitalitu a energiu) , Turmalín

KAMEŇ ZVEROKRUHU

Rak, Panna, Lev, Váhy

ENERGETICKÉ MIESTA NA TELE

Citrín ovplyvňuje korunnú, sakrálnu čakru a čakru solar plexus

Minerálna surovina

Citrín je žltá až červeno-žltá odroda kryštalického kremeňa. V čistej forme je kremeň priesvitný a bezfarebný. Citrín a Ametyst sú veľmi podobné minerály a zafarbenie je spôsobené chemickými nečistotami. Zafarbenie Citrínu dodáva prímes železa.

Nachádza sa v magmatických a metamorfovaných horninách alebo sa ukladá ako sediment. Nachádza sa v minerálnych žilách alebo v pieskoch a štrkoch. Dobre odoláva poveternostným podmienkam.

Ťažba prináša málo výnosov Citrínu. Prevažná väčšina Citrínu na trhu sa vyrába zahrievaním dymového kremeňa, ktorým vzniká svetlo až stredne žlté sfarbenie alebo Ametystu, na silnejšie žlté až oranžovo-hnedé a oranžovo-červené.