LABRADORIT

MATERIÁL: prírodný polodrahokam

VEĽKOSŤ: 8 mm

ÚČINKY:

Energia kameňa nás ovplyvňuje hlavne v období zmien v našom živote, dodáva nám silu a vytrvalosť. Vyrovnáva a chráni auru, zvyšuje jasnosť vedomia a posilňuje intuíciu. Je považovaný za duchovný kameň.

Vibrácie nám napomáhajú v odhaľovaní pravdy, ktorá by mohla byť skrytá za ilúziami, zaháňajú neistotu a obavy a podporujú sebavedomie a vieru v naše schopnosti. Labradorit napomáha rozvíjať nové nápady, ale zároveň upokojuje nadmerne aktívnu myseľ, ktorá by mohla blokovať jasný tok myšlienok.

STAROSTLIVOSŤ

Drahé kamene absorbujú negatívnu energiu od vás, ale aj z okolitého prostredia. Preto je dôležité pravidelné čistenie. Viac o tom ako sa o drahé kamene starať, nájdete tu: Čistenie drahých kameňov.

Čistenie Labradoritu je najlepšie pod mydlovou vodou s použitím jemnej mäkkej kefky a handričky. Neodporúča sa používať ultrazvukové čistenie, parné alebo varné čistenie.

NOSENIE

Jeho účinky sa zvyšujú, ak ho budete nosiť po celý deň. 

KOMBINOVANIE S INÝMI KAMEŇMI

nergia kameňa sa zosilní ak ho skombinujeme s kameňmi Mesačný kameň, Malachit, Achát, Mramor a Kryštál.

KAMEŇ ZVEROKRUHU

Rak, Strelec

ENERGETICKÉ MIESTA NA TELE

Labradorit ovplyvňuje krčnú čakru a čakru tretieho oka

Minerálna surovina

Labradorit je minerál patriaci do rodiny živcov a cenený pre svoje odlesky farieb.  Je zložený z agregovaných vrstiev, ktoré lámu svetlo ako záblesky dúhy. Vyskytuje sa v sivozelenej, tmavošedej, čiernej alebo sivobielej farbe.

Tým, že je tvorený vnútornými vrstvami, je náchylný na rozbitie.