LAPIS LAZULI

MATERIÁL: prírodný polodrahokam

VEĽKOSŤ: 8 mm

ÚČINKY:

Energia kameňa chráni pred psychickými útokmi, uvoľňuje stres a prináša hlboký pokoj. Podporuje sebauvedomenie, vnútorné sebapoznanie a odhaľuje vnútornú pravdu, čestnosť, súcit a morálku. Stimuluje kreativitu a jasnosť hovoriť vlastnú pravdu.

Napomáha pri vyjadrovaní emócií.

Podporuje imunitný systém, ochladzuje a upokojuje zápalové procesy v tele. Prospieva hlasivkám, hrdlu, štítnej žľaze, dýchaciemu a nervovému systému.

STAROSTLIVOSŤ

Drahé kamene absorbujú negatívnu energiu od vás, ale aj z okolitého prostredia. Preto je dôležité pravidelné čistenie. Viac o tom ako sa o drahé kamene starať, nájdete tu: Čistenie drahých kameňov.

Lapis môžete čistiť teplou mydlovou vodou a dobre opláchnuť čistou vodou a jemne osušiť. Nečistite ho pri vysokých teplotách, napríklad parou.

Nabiť novou energiou ho môžete v noci pri mesačnom svetle v kombinácii s Hematitom.

NOSENIE

Jeho účinky sa zvyšujú, ak ho budete nosiť po celý deň. 

KOMBINOVANIE S INÝMI KAMEŇMI

Energia kameňa sa zosilní, ak ho skombinujeme s kameňmi Sodalit (upevní sa krčná čakra), Labradorit, Ónyx, Čerevený Achát

KAMEŇ ZVEROKRUHU

Býk, Panna, Váhy, Strelec

ENERGETICKÉ MIESTA NA TELE

Lapis Lazuli ovplyvňuje krčnú čakru a čakru tretieho oka

Minerálna surovina

Lapis Lazuli vzniká ako metamorfovaná hornina pôsobením tepla a tlaku. Od staroveku bol cenený ako drahý kameň, pre svoju výraznú modrú farbu. Lapis Lazuli nie je minerál, ale hornina zložená z viacerých minerálov. Najdôležitejší minerál, ktorý obsahuje je Lazurite, ktorý mu dodáva modrú farbu. Mal by ho minimálne obsahovať aspoň 25%, aby sa mohol nazývať Lapis Lazuli. Ostatné minerály, ktoré obsahuje sú Kalcit, Pyrit, Sodalit, Sľuda, Dolomit a iné.

Lapis sa vytvára v blízkosti magmatických prienikov v určitých pásmach alebo vrstvách.

Lapis Lazuli má vysoký lesk a používa sa na výrobu šperkov, ozdôb, rôznych sošiek. komerčne sa používa na výrobu umelého modrého farbiva Ultramarínu, ktorý sa používa pri farbení Jaspisu, Sodalitu alebo Howlitu.