AMAZONIT TMAVOZELENÝ

Amazonit tmavo zelený

MATERIÁL: prírodný farbený polodrahokam

VEĽKOSŤ: 8 mm

ÚČINKY:

Amazonit je silný komunikačný kameň, jeho energia napomáha v situáciách, kedy potrebujete dosiahnuť vyvážený rozhľad, sebadôveru a zároveň empatiu, na vypovedanie pravdivých slov, kedy vás môžu ovplyvniť emócie. Vibrácie vám pomôžu zostať v pokoji a bez emócií. Energia Amazonitu vám pomôže harmonicky a pravdivo komunikovať a osvetliť vaše myšlienky a pocity.

Môže byť nápomocný pri rôznych rokovaniach, pracovných poradách, ktoré môžu prebiehať aj bez emócií.

Je považovaný za ochranný amulet pred elektormagnetickými vlnami z mobilných telefónov alebo mikrovlniek. Nosením Amazonitu v blízkosti telefónov a obrazoviek, znížite ich negatívne pôsobenie.

STAROSTLIVOSŤ

Drahé kamene absorbujú negatívnu energiu od vás, ale aj z okolitého prostredia. Preto je dôležité pravidelné čistenie. Viac o tom ako sa o drahé kamene starať, nájdete tu: Čistenie drahých kameňov.

Nechajte kameň chvíľu ležať pod vlažnou tečúcou vodou a potom ho jemne osušte, aby ste ho očistili. Ak chcete dobiť energiu kameňa, vystavte ho účinkom slnečných lúčov, ale nie na dlho, prílišné slnko a zmena tepla, môžu mať vplyv na jeho lesk

NOSENIE

Jeho účinky sa zvyšujú, ak ho budete nosiť v blízkosti svojej aury čo najdlhšie, aj po celý deň, aby ste mali z kameňa čo najväčší úžitok.

KOMBINOVANIE S INÝMI KAMEŇMI

V kombinácií s Aventurínom vám dodá sebavedomie, hojnosť a bohatstvo. V kombinácii s Tigrím okom sa zlepšuje mentálne zameranie a schopnosť robiť správne rozhodnutia, týka sa to hlavne vzťahov. Lapis Lazuli zlepšuje komunikáciu a aktívne počúvanie, čím sa vyhnete mnohým nedorozumeniam.

KAMEŇ ZVEROKRUHU

Baran, Lev

ENERGETICKÉ MIESTA NA TELE

Amazonit ovplyvňuje srdcovú čakru

Minerálna surovina

Amazonit je odroda draselného živca, nazývaný mikroklín, ktorý sa vytvára v krátkych hranolovitých kryštáloch. jeho farby sa pohybujú od jasnej zelenej po bledšie odtiene tyrkysovej, miestami s bielymi, žltými alebo sivými časťami. môže byť priesvitný až neprihľadný. Má sklenený lesk a po leštení pripomína mramor s jemnými prasklinami a perleťovým farebným odleskom. Jeho modrozelenú farbu spôsobujú zlúčeniny malého množstva olova a vody.

Je to mäkký kameň a ľahko sa zlomí, preto s ním treba narábať opatrne.