Aromatický šperk

Aromatické šperky

Aromatické šperky  alebo aroma šperky sú moderné šperky, do ktorých si vložíte vašu obľúbenú terapeutická vôňu esenciálnych olejov alebo parfém. Praktická a jednoduchá aromaterapia, ktorú si môžete užívať podľa potreby po celý deň.

Aromatické šperky

Aromatické šperky  alebo aroma šperky sú moderné šperky, do ktorých si vložíte vašu obľúbenú terapeutická vôňu esenciálnych olejov alebo parfém. Praktická a jednoduchá aromaterapia, ktorú si môžete užívať podľa potreby po celý deň.

Aromatické šperky

Aromatické šperky alebo aroma šperky sú moderné šperky, do ktorých si vložíte vašu obľúbenú terapeutická vôňu esenciálnych olejov alebo parfém. Praktická a jednoduchá aromaterapia, ktorú si môžete užívať podľa potreby po celý deň.

Nerezové šperky

Štýl je spôsob, ako vyjadriť, kto ste, bez slov.

RACHEL ZOE

Materiál

Naše nerezové šperky sú vyrobené z nerezovej (chirurgickej ocele) 316L, ktorá je pre šperky najlepšou zliatinou. Je to normou stanovená zliatina z nerezu a ocele, ktorý obsahuje železo, uhlík, nikel, chróm, molybdén a v malom množstve môže obsahovať aj forfor, mangán, kremík prípadne aj síru. Chirurgická oceľ je nazvaná hlavne z dôvodu, že z tejto ocele sa vyrábajú chirurgické nástroje a nástroje pre farmaceutický priemysel. Pri nosení šperkov sa nerezová oceľ dostáva do kontaktu s pokožkou, takže musí spĺňať určité kritéria.

Povrchová úprava

Nerezová oceľ sa vyznačuje vysokou tvrdosťou – šperky sú oveľa odolnejšie, ako šperky zo striebra alebo zlata. Nedajú sa ľahko doškriabať, zlomiť či ohnúť. Vďaka UV ochrane proti vplyvu svetla nemenia svoju farbu. Povrch je odolný voči oxidácii a korózii, takže šperky nereagujú s telesnými tekutinami ako je pot a odolávajú vplyvu sladkej aj slanej vody. Šperky môžu mať lesklý, matný alebo brúsený povrch.

Nosením sa farba nemení, nekorodujú a neoxidujú na vzduchu, ako striebro. Pri dnešných šperkárskych technológiách sa môžeme stretnúť s nerezovými šperkami aj v rôznych farbách.

Alergie

Výroba šperkov podlieha prísnej certifikovanej výrobe a v šperkoch sa nenachádzajú ťažké a kovy ako nikel, olovo a kadmium. Povrchová úprava je hypoalergénna, takže nosenie šperkov nespôsobuje na pokožke podráždenie, prípadne alergie.

Aroma šperk srdce kryštál nerezový
Aroma prívesok srdce s kvetmi

Ako šperky čistiť

Šperky stačí vyčistiť vlhkou čistou handričkou.

Poutierajte šperky v prípade, ak vám na ne kvapol esenciálny olej. Šperky z chirurgickej ocele nevyžadujú takmer žiadne čistenie a ošetrovanie a aj napriek tomu si uchovávajú svoju farbu a lesk.

Ako šperky používať

Otvorte šperk a vložte dovnútra plstený vankúšik.

Na vankúšik kvapnite 2-4 kvapky esenciálneho oleja v závislosti od veľkosti plsteného vankúšika.

Pri menších šperkoch kvapnite menej kvapiek, aby vôňa nebola príliš silná. Ak vám olej kvapne na šperk, utrite ho handričkou, aby sa vám olej nedostal na oblečenie a na pokožku.

Aroma šperk môžete zavrieť a hotovo. Užívajte si vôňu po celý deň podľa potreby.

Ako šperky skladovať

Ak šperk nenosíte, uložte ho do šperkovnice.

Nosením sa farba šperkov nemení, nekorodujú a neoxidujú na vzduchu, ako striebro. Neznamená to však, že sa to stať nemôže.