HEMATIT SRDCE ZLATÉ

MATERIÁL: prírodný farbený polodrahokam

VEĽKOSŤ: 5 x 6 mm

ÚČINKY:

Energia kameňa nám dodáva silu, odvahu a vytrvalosť. Posilňuje naše spojenie so zemou, čím sa cítime bezpečnejšie.

Hematit stimuluje koncentráciu a sústredenosť, zlepšuje pamäť a originálne nápady. Zvyšuje sebaúctu a dodáva dôveru vo svoje schopnosti.

Hematit využíva magnetické vlastnosti našich energií jin a jang na vyváženie meridiánov v tele, čím sa zabezpečí rovnováha tela, mysle a ducha.

Energia kameňa napomáha prekonávať rôzne závislosti – fajčenie, prejedanie, drogy a iné formy nadmerného pôžitku.

STAROSTLIVOSŤ

Drahé kamene absorbujú negatívnu energiu od vás, ale aj z okolitého prostredia. Preto je dôležité pravidelné čistenie. Viac o tom ako sa o drahé kamene starať, nájdete tu: Čistenie drahých kameňov.

Hematit čistite mäkkou kefkou a teplou vodou. Neodporúča sa mechanické čistenie, napríklad parou alebo ultrazvukom.

NOSENIE

Jeho účinky sa zvyšujú, ak ho budete nosiť v blízkosti svojej aury čo najdlhšie, aj po celý deň, aby ste mali z kameňa čo najväčší úžitok.

KOMBINOVANIE S INÝMI KAMEŇMI

Energia Hematitu sa zosilní, ak ho skombinujeme s kameňmi Turmalín, Obsidián, Kremeň. V kombinácii s kameňom Ametyst sa zvýši účinok prekonávania rôznych závislostí. S Aventurínom zlepšujú harmóniu a vzťahy vo vašom okolí.

KAMEŇ ZVEROKRUHU

Vodnár, Baran

ENERGETICKÉ MIESTA NA TELE

Hematit ovplyvňuje koreňovú čakru

Minerálna surovina

Hematit sa vyskytuje v horninách a pôdach a bežnou zlúčeninou oxidov železa. Prirodzene sa vyskytuje v čiernej, oceľovej alebo strieborno-šedej, hnedej, červeno-hnedej alebo červenej farbe. Je to nepriehľadný minerál s kovovým až matným leskom.

Hematit sa zvyčajne nachádza na miestach, kde je stojatá voda alebo minerálne horúce pramene. Môže sa zrážať vo vode a zhromažďovať sa vo vrstvách na dne. Môže sa vyskytovať aj v dôsledku sopečnej činnosti. Je elektricky vodivý.

Hematit v prírode je drsný bez výrazného lesku. Po vyleštení a opravovaní získava výrazný kovový lesk. Prírodný Hematit nie je magnetický. Ak vykazuje magnetické vlastnosti, je pridaná prímes železa.