JADEIT BIELY LESKLÝ

Jadeit biely lesklý N

MATERIÁL: prírodný polodrahokam

VEĽKOSŤ: 8 mm

ÚČINKY:

Kameň je známy svojimi upokojujúcimi účinkami. Zvyšuje energiu lásky vo vašom živote, vďaka čomu sa vám budú životné výzvy zdať jednoduchšie a myseľ sa upokojí. Začnete vnímať vyššie energie a vaše konanie sa bude riadiť intuíciou.

Napomáha nadväzovať priateľstvá a posilňuje spojenie s ostatnými ľuďmi. Energia kameňa inšpiruje k láskavosti k ľuďom a napomáha zbaviť sa pocitov opustenia, izolácie a osamelosti.

Odstraňuje bolesť, hnev a horkosť v srdci a pozitívne vplýva na vašu emocionálnu auru, čím ste schopní premeniť svoje negatívne myšlienky a pocity na lásku a šťastie, aby ste mohli napredovať k svojej budúcnosti.

Energia kameňa zvyšuje schopnosti tela samoliečiť sa. Zmierňuje bolesti pri artritíde a ochoreniach spojených s kĺbmi a kosťami. Poskytuje úľavu aj pri menštruačných bolestiach a posilňuje imunitný systém.

Jadeit podporuje spánok a pekné sny.

STAROSTLIVOSŤ

Drahé kamene absorbujú negatívnu energiu od vás, ale aj z okolitého prostredia. Preto je dôležité pravidelné čistenie. Viac o tom ako sa o drahé kamene starať, nájdete tu: Čistenie drahých kameňov.

NOSENIE

Jeho účinky sa zvyšujú, ak ho budete nosiť v blízkosti svojej aury čo najdlhšie, aj po celý deň, vrátane spánku.

KOMBINOVANIE S INÝMI KAMEŇMI

V kombinácii s Tigrím okom vám pomôže pri prijatí určitých právd a situácií, ktoré nemôžete zmeniť.

V kombinácií s Malachitom sa zvyšujú účinky a ovplyvňujú stav nadobličiek a zvýši sa výkonnosť a koncentrácia.

Energiu posilníte, ak ho spojíte s: Čierny Obsidián, Ružový Kremeň, Carnelián, Čierny Turmalín, Lapis Lazuli.

Pre zvýšenie odvahy a sily ho skombinujte s: Tigrie oko, Achát, Ametyst, Sodalit

KAMEŇ ZVEROKRUHU

Panna, Býk, Ryby, Škorpión

ENERGETICKÉ MIESTA NA TELE

Jadeit ovplyvňuje srdcovú čakru. Emocionálne liečenie môžeme zvýšiť hlavne nosením kameňa v oblasti srdcovej čakry (náhrdelník).

Minerálna surovina

Jadeit je pyroxénový minerál obsahujúci rôzne druhy chemických prímesí, od ktorých je odvodená aj tvrdosť kameňa. Jadeit vzniká v metamorfovaných horninách pri vysokom tlaku a nízkych teplotách. Jadeit je v podstate druh nefritu, je to minerál kremičitanu vápenato-horečnatého.

Farba Jadeitu sa pohybuje od bielej cez svetlo zelenú, môže byť tiež modrozelená, sivá, ružová a iné farby. Farba je ovplyvnená prítomnosťou stopových prvkov chrómu a železa. Môže sa vyskytovať v priesvitnej ale aj nepriehľadnej podobe.