PIESKOVEC ZLATÝ

Piesok zlatý N

MATERIÁL: sklo

VEĽKOSŤ: 8 mm

ÚČINKY:

Energia kameňa podporuje ctižiadosť, sebadôveru, zvyšuje v tele energiu a silu niečo dokázať. Podporuje odvahu a pozitívny pohľad na život. Je to silne uzemňujúci kameň, hlavne v chvíľach, ak ste zavalení negatívnymi myšlienkami, chaosom a potrebujete jasnú a pokojnú myseľ.

Pieskovec je kameňom inšpirácie a šťastia. Zameriava sa na vaše spojenie so zemou a fyzickú realitu.

Energia kameňa napomáha znižovať napätie žalúdka a zlepšuje bolestivé stavy kostí a kĺbov.

STAROSTLIVOSŤ

Drahé kamene absorbujú negatívnu energiu od vás, ale aj z okolitého prostredia. Preto je dôležité pravidelné čistenie. Viac o tom ako sa o drahé kamene starať, nájdete tu: Čistenie drahých kameňov.

Čistite ho ponorením do vlažnej vody a dobre osušte. Mäkkou kefkou ho môžete očistiť, ak sú nečistoty výraznejšie.

NOSENIE

Jeho účinky sa zvyšujú, ak ho budete nosiť po celý deň. 

KOMBINOVANIE S INÝMI KAMEŇMI

Na prilákanie bohatstva a hojnosti ho skombinujte s kameňmi Achát, Citrín, Červený Jaspis, Hematit, Avanturín. Na zlepšenie osobných alebo profesionánych vzťahov je dobre ho kombinovať s Avanturín, Sodalit, Tyrkys, Hemetit, Karneol, Fluorit.

Zlepšenie kreativity s Malachit, Granát, Tyrkys, Citrín, Fluorit, Ónyx,

KAMEŇ ZVEROKRUHU

Strelec

ENERGETICKÉ MIESTA NA TELE

Zlatý pieskovec ovplyvňuje koreňovú čakru.

Surovina

Zlatý pieskovec alebo Goldstone je umelo vyrobené farebné sklo, vymyslené v 17 storočí v Taliansku. Legenda hovorí, že bol náhodným novovytvoreným objavom v sklárskej dielni. Avšak našli sa vykopávky v Perzii z 12 až 13 storočia, ktoré ukazujú, že tento materiál boli schopní vytvoriť aj starší remeselníci.

Kameň sa vytvára zahriatím roztaveného skla na teplotu dostatočne vysokú, aby sa roztavili granule oxidu medi, ktoré sa pridávajú do taveniny. Potom sa nechá zmes veľmi pomaly ochladiť, aby mali ióny medi dostatočný čas na vytvorenie kryštálov. Čím je ochladzovanie pomalšie, tým sú kryštály medi väčšie. Tieto medené kryštály dávajú kameňu krásny žiarivý vzhľad.

Sklo zlatého pieskovca je bezfarebné, farbu mu dodávajú čiastočky medi.