TIGRIE OKO FUCHSIA

Tigrie oko fuchsia

MATERIÁL: prírodný farbený polodrahokam

VEĽKOSŤ: 8 mm

ÚČINKY:

Podľa tradície sa kameň nosil ako amulet na ochranu proti kliatbám. Tigrie oko je kremenný kryštál, ktorý je silným zosilňovačom energie kameňov, s ktorými ich kombinujete.

Tigrie oko napomáha uvoľniť strach, úzkosť a dodáva odvahu, sebavedomie a silu. Energia kameňa blokuje pocity nedostatku a kritiku na vlastné činy, prejaviť svoje túžby a podniknúť kroky potrebné na dosiahnutie svojich cieľov.

Je silným kameňom uzemnenia a pôsobí na koreňovú čakru, čo napomáha lepšiemu sústredeniu a rovnováhe tela a mysle.

Napomáha prekonávať ťažké obdobie, upokojuje, harmonizuje a jeho energia dodáva silu. Vyrovnáva stav mužskej a ženskej energie, čo je prospešné pre emočné uzdravenie.

STAROSTLIVOSŤ

Drahé kamene absorbujú negatívnu energiu od vás, ale aj z okolitého prostredia. Preto je dôležité pravidelné čistenie. Viac o tom ako sa o drahé kamene starať, nájdete tu: Čistenie drahých kameňov.

NOSENIE

Jeho účinky sa zvyšujú, ak ho budete nosiť po celý deň. 

KOMBINOVANIE S INÝMI KAMEŇMI

Energia kameňa sa zosilní, ak ho skombinujeme s kameňmi Amazonit (zlepšia sa vyjednávacie schopnosti), Malachit, Jaspis červený, Turmalín.

KAMEŇ ZVEROKRUHU

Kozorožec, Blíženci

ENERGETICKÉ MIESTA NA TELE

Tigrie oko ovplyvňuje čakru solar plexus 

Minerálna surovina

Tigrie oko je metamorfovaná hornina, patriaca do rodiny Chalcedónov. Má hodvábny lesk a je nepriehľadný. Vyskytuje sa v odtieňoch červeno-hnedej farby so žltými pruhmi. Svoju zlato-žltú farbu získava z oxidu železa. Jeho štruktúra vlákien vzniká, keď sú vlákna minerálu krocidolit nahradené oxidom kremičitým. Štruktúra bledých jantáro-zlatých vlákien je zachovaná a ako oko pretína kameň.