TIGRIE OKO

MATERIÁL: prírodný polodrahokam

VEĽKOSŤ: 8 mm

ÚČINKY:

Podľa tradície sa kameň nosil ako amulet na ochranu proti kliatbám. Tigrie oko je kremenný kryštál, ktorý je silným zosilňovačom energie kameňov, s ktorými ich kombinujete.

Tigrie oko napomáha uvoľniť strach, úzkosť a dodáva odvahu, sebavedomie a silu. Energia kameňa blokuje pocity nedostatku a kritiku na vlastné činy, prejaviť svoje túžby a podniknúť kroky potrebné na dosiahnutie svojich cieľov.

Je silným kameňom uzemnenia a pôsobí na koreňovú čakru, čo napomáha lepšiemu sústredeniu a rovnováhe tela a mysle.

Napomáha prekonávať ťažké obdobie, upokojuje, harmonizuje a jeho energia dodáva silu. Vyrovnáva stav mužskej a ženskej energie, čo je prospešné pre emočné uzdravenie.

STAROSTLIVOSŤ

Drahé kamene absorbujú negatívnu energiu od vás, ale aj z okolitého prostredia. Preto je dôležité pravidelné čistenie. Viac o tom ako sa o drahé kamene starať, nájdete tu: Čistenie drahých kameňov.

NOSENIE

Jeho účinky sa zvyšujú, ak ho budete nosiť po celý deň. 

KOMBINOVANIE S INÝMI KAMEŇMI

Energia kameňa sa zosilní, ak ho skombinujeme s kameňmi Amazonit (zlepšia sa vyjednávacie schopnosti), Malachit, Jaspis červený, Turmalín.

KAMEŇ ZVEROKRUHU

Kozorožec, Blíženci

ENERGETICKÉ MIESTA NA TELE

Tigrie oko ovplyvňuje koreňovú, druhú sakrálnu čakru a tretiu čakru solar plexus 

Minerálna surovina

Tigrie oko je metamorfovaná hornina, patriaca do rodiny Chalcedónov. Má hodvábny lesk a je nepriehľadný. Vyskytuje sa v odtieňoch červeno-hnedej farby so žltými pruhmi. Svoju zlato-žltú farbu získava z oxidu železa. Jeho štruktúra vlákien vzniká, keď sú vlákna minerálu krocidolit nahradené oxidom kremičitým. Štruktúra bledých jantáro-zlatých vlákien je zachovaná a ako oko pretína kameň.